Kendin Şapka Tasarla

CHANGERSLA KİŞİYE ÖZEL ŞAPKA TASARIMI

Nano Teknolojik kumaş buluşumuz ile tek şapka ile yüzlerce farklı tasarımda şapka kullanma olanağı tanıyan changersla ile birinci sınıf kaliteli şapkalarımız ile istediğiniz görseli , yazıyı,resmi ister şapkanızın üzerine ister siperlik kısmına ister tüm şapkanın üzerinde kullanarak muhteşem sadece size özel şapkanız olmasını istemezmisiniz ?

 

 

TAK ÇIKAR DEĞİŞTİR teknolojisi ile istediğiniz tasarımı bize mail atın [email protected] ister deri üstüne ,ister kumaş üzerine baskınızı yapalım ÖMÜR BOYU BİREBİR DEĞİŞİM GARANTİSİ ile yepyeni TÜRK MODA AKIMININ bir parçası olun ….

Gelecekte En Popüler 45 Yeni Meslek

Gelecek ile  bugünümüz bile büyük değişimlerle karşı karşıya kalmaktayız. Bu değişimler günlük hayatımızdan tutunda günlük kullandığımız dile kadar bizi derinden etkiliyor. Daha 5-10 yıl önce günlük hayatımızda olmayan bugünkü alışkanlıklar hayatımızın değiştirilemez parçaları haline gelirken meslekler ve yapılan işlerde bir anda değişmekle beraber yepyeni sektör ve hizmet alanları hayatımızı işgal etmekte değil mi ?

Sizlere 15-20 yıl önce Fotoğrafçılıkta film devri kapanacak ve film üreten firmalar iflas edecekler desem Fotoğrafçılıkta film bitmez arkadaşım her zaman bir kullanıcısı olacaktır diyenleri ben çok iyi hatırlıyorum. Durum ise onların düşündüğü gibi hiç olmadı değilmi?

Bizim geliştirdiğimiz Teknoloji ile Modüler Fashion Art ile yepyeni bir sektör ve iş modeli 5 yıl içinde tekstil başta olmak üzere bir çok sektör bu değişime ayak uydurup markasını konumlamak zorunda kalacaktır.

http://www.changersla.com

Bu değişimle beraber Sosyal Medya yönetimi ve Big data’nın hayatımıza girmesi ile beraber veri mühendisliği gibi bambaşka meslekler ve uzmanlıklar şirketlerin yeni departmanları haline geldiler.

 

Duygu tasarımcılığından ,Organ tasarımcılığı gibi çok ilginç melek dallarından bahsediliyor. Teknolojinin hızlı ilerlemesi ve bu ilerleyiş ile duyulan ihtiyaçların meslekleri de şekillendirmekte olduğu bir kesin; En büyük örneklerden biri de Apps’lerin hayatımıza girmesi ile hemen hemen her konuda app yani uygulamalar ihtiyacı karşımıza çıkması milyon hatta milyar dolarlık şirketlerin bir anda büyümesine yeni ekonominin doğusuna tanıklık ettiğimiz bu günlerde yeni mesleklerden çıkacak Milyar dolarlık yeni şirketler çıkacak ve bu şirketler yeni ekonominin vaz geçilmez değerleri olacağını söylemek çok zor değil.

Bu yazıyı 10 yıl sonra yerinden değerlendirdiğimizde yeni hangi mesleklerin hayatımıza girdiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Bu yazıyı 10 yıl sonra yerinden okuyalım ?

3-D PRİNTER Hayal Et Çıktısını Al & Giy

Dünya modasını köklerinden değiştirecek 3-D printer teknolojisi tarzımızı kıyafetlerde yansıtmamıza olanak tanıyarak kendi hayal gücümüzü kıyafetlere yansıtmamıza olanak tanıyarak kendi modamızı yaratmamızı sağlayacak. 

Filafex teknolojisi henüz kumaş veya benzer materyale yakın değil ama giderek çalışmalar hızlanmaktadır. Bu çalışmalardan biri de CHANGERSLA olarak evinizde ki veya 3-D printer shop kendi tasarımınızı basıp Changersla’nın 0.1 micron Nano teknolojik kumaşları ile birbirine entegre olarak tüm tekstil ürünlerinde kullanım olanağı tanıyarak sadece siz hayal edin çıktısını al hayal et ve giy konseptli ürünler için tek eksik sizin hayal gücünüz.

Changersla teknolojisi ile tek bir tekstil ürününde binlerce farklı modülde kullanmanıza olanak tanıyan patentli sistemdir.

Modüler Fashion Art Changersla Dünyada İlk olarak İtü Çekirdek ve BTM İstanbul Girişimidir.

Şapka Tasarla

http://www.changersla.com  

Üzerinden sadece size ait olan tasarımları site üzerinden tasarımcılarımıza gönderip sizin için değişen şapka teknolojisiyle changer yani değişebilen arma tasarımınızı üretip size gönderen dünyanın ilk tek bir şapka ve tshirt binlerce farklı tasarım ve görsellerle kullanma olanağı tanımaktadır.

İster sevgilinizin resmi , ister evcil hayvanınızın resmini gönderin basalım yada şirketinizin ürün ve hizmetlerinin görselini şapkanızda kullanmak isteyebilirsiniz. Hepsini birden tek şapka da istiyorum diyorsanız geliştirdiğimiz teknoloji ve inovasyonla tüm isteklerinizi tek bir üründe kullanabilirsiniz.

İKEA ETKİSİ VE STARTUP

İkea etkisi olarak literatür geçen Tüketicinin kendi yarattığı ürüne ve markaya bağlanma hikayesi olarak kısaca anlatıla bilinir.

https://www.youtube.com/watch?v=5u79w4DTDjI

Yukarıda linkini paylaştığım video ikea etkisini çok güzel anlatmış startup ve iş modeli geliştirme sürecindeki arkadaşların mutlaka izlemesini öneriyorum. Ürün veya hizmet yaratan girişimcilerin en büyük sorunu tüketiciyi markaya ve ürüne ,hizmete bağlamak ve bağımlı tüketici yaratma konusunda ki eksiklerini giderip yepyeni bir iş modeli yaratmasını sağlayacaktır.

Promosyon Şapka ve Kurumsal şapka Tshirt

cepte tamir

Promosyon Tshirt bir ürün, hizmet ve markanın tüketiciye ücretsiz olarak dağıtılması ile tüketicinin üzerinde marka bilinirliği yaratılması amacı yapılan reklam ve tanıtım faaliyetidir.

Kurumsal Tshirt ise Bir markanın çalışanlarına iş içerisinde hizmet verir iken giymeleri için verdikleri ürüne denmektedir.

Promosyon Tshirt amacına ulaşması için dağıtılan tüketici tarafından beğenilmesi ve kullanılması gerekmektedir. Burada ki amaç Tüketici ürünü kullanması ile gerçekleşecek olan kendi dışında ki tüketicilere ürünün görmesi ile çarpan etkisi dediğimiz 10.000 adet ürün dağıtımı sonunda ulaşılan kitle sayısının 10.000 ile sınırlı kalmayıp yüzbin ve milyonlara ulaşması şeklinde faydalı olacaktır. Bunun ile daha önceki yazımızda ayrıntılı değindiğimiz için yüzeysel geçiyorum.

https://changersla.com/neden-promosyon-urunler-ve-promosyon-sapka

Yukarıda ki linkten çarpan etkisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Gelelim Tüketici neden bizim markamız olan Promosyon Tshirt kullanmaya devam etsin ? Soru zor ve promosyon dünyasında yanıtı nerede ise daha önce bulunamamış veya açıklama getirilememiştir.

Biz Changersla olarak bu sorunun cevabı olacak bir inovasyon ve teknoloji geliştirerek hem tüketiciye sürekli kullanım isteği yaratıyoruz hem de reklamın çarpan etkisini milyon gösterim şeklinde devam ettiriyoruz.

Tasarımı , görseli değişebilen Tshirt bunu da geliştirdiğimiz 0.1 micron inceliğinde ki birbirine kitle nebilen kumaş teknolojisi ile yapıyoruz. Promosyon tshirt ün üzerinde sizin markanızın veya hizmetinizin reklamı var. Bu reklam çıkabiliyor ve binlerce farklı kombinasyonda kullanılabiliniyor olduğunu düşünelim mi ?  Tüketici ürünü sürekli kullanmak isteyecek; bu isteği yarattık buna ek olarak sizin markanız veya hizmetiniz ile ilgili görsel çıktığına göre sizin reklamınız yapılmıyor demektir! Hayır Reklamınız yapılmaya devam ediyor esasta çünkü tshirt’ün farklı yerlerine biz sizin markanızı veya hizmetinizin görselini daha yerleştirdiğimizden reklamınız çarpan etkisiyle katlanarak devam ediyor.

mentornity

 

Size basit bir soru soruyorum normal promosyon Tshirt siparişi verip 10.000 adet ürün dağıtıp 10.000 ile 100.000 görsel iletişim ile reklamı yapmak mı istersiniz.

Changersla’nın  değişebilen Tshirtleri ile 10 milyondan fazla kullanıcıya  ulaşıp ,marka ve hizmetinizin görsel iletişime devam etmesini mi ?

Cevabınız Evet ise hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

CAVALİER KİNG CHARLES FESTİVALİ

CHANGERSLA olarak Cavalier King Charles Köpek ırkının Festivalinde Stant açarak ürünlerimizi müşterilerimize sunma ,tanıtma şansı bulduk.

cavalier king charles festivali

Özellikle 2 saat içinde 155 adet şapkamız kapış kapış satıldı ve Değişen aksesuar changer satışlarımız ise enteresan şekilde kişi başı 4-5 adet satın alındı. Festivalin en ilginç olayı ise 3 bayan  müşterimizin standımıza 6-7 kez gelip sürekli changer değişen aksesuar satın almaları oldu. Kaç adet oldu diye sorduğumuz da birinin 9 adet diğer iki müşterimizin 12 şer adet changer değişen aksesuar aldıklarını ve çok beğendiklerini belirtmeleri bizleri çok mutlu etti.

Küçük müşterilerimiz de kendilerine özel yapılan şapkalarına bayıldıklarını söylemeden geçememem…

 

Resimlerden görüldüğü üzere festivale katılan nerede ise herkesin bir Changersla şapkası olduğunu görebilirsiniz.

 

Son fotoğraflardaki çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değer !

CHANGERSLA olarak çok güzel bir tanıtım ve satış faaliyeti gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

NEDEN PROMOSYON ÜRÜNLER VE PROMOSYON ŞAPKA

 

 

Şirketlerin veya markaların ürün , hizmetlerinin ve markalarının  reklamını, bilinirliğini arttırmak için çeşitli ürünlerde yaptırdıkları promosyon malzemeler çok etkili bir reklam ve pazarlama stratejisidir.

Özellikle reklamı yapılan marka veya hizmetin promosyon ürünlerle zamansız ve süresiz olarak reklamını yapmasını sağlaması bakımından çok etkili bir reklam ve pazarlama türüdür.

Zamansız ve süresiz olarak ne demek istediğimi daha ayrıntılı anlatmak istiyorum; bir reklam yaptığınızda bu reklam belli bir zaman içerisinde sınırlı olmaktadır. Gazete,tv,görsel medya veya digital medya reklamlarını ele aldığımızda belirli bir zaman diliminde , hedeflediğiniz hedef kitle tarafından ödediğiniz bedel karşılığında görüntülenir. Yani tam anlamı ile belirli bir süre içerisinde sınırlıdır ve bu süre bittiğinde reklam ve pazarlama faaliyetiniz bitmiş olacaktır.

Promosyon ürünlere geldiğimizde ise fiziki bir ürün hedef kitlenize hediye edilerek kullanımlarına sunulmaktadır. Bu kullanım süresi promosyon ürünün niteliğine ve niceliğine bağlı olarak 1 hafta dan yıllara dahi yayılabilecek uzun bir süreç içerisinde tüketiciye markanızın, ürün ve hizmetinizi hatırlatmaya devam edeceğinden çok etkili ve geri dönüşü çok hızlı olan bir pazarlama stratejisidir. Özellikle hediye ettiğiniz ürün tüketicinin başka insanlarla ve çevresiyle etkileşime girdiğinde başkaları tarafından görülebilecek bir ürün olması durumunda dağıttığınız ürün sayısının kat ve kat fazla çarpan şeklinde etkileşim olarak şirketinize geri dönmesi demektir.

Özellikle bu ürünler Giyim eşyası veya aksesuar olması durumunda çarpan etkisi ile  ulaşabileceğiniz kişi sayısı dağıttığınız ürün sayısının binlerce katı olarak karşımıza çıkmaktadır. Örnek olarak 10.000 adet promosyon şapka dağıttığınızda ürün ve hizmetiniz ile ilgili 1 milyon ile 10 milyon kişi tarafından markanız ya da ürün ve hizmetiniz görsel etkileşme geçmiş olacaktır. Bu sayı verilen promosyon ürününün kullanım gün sayısı ve kullanma sıklığı ile doğru orantılı olarak çarpan etkisi katlanarak devam edecektir. Buraya kadar her şey mükemmel görünüyor ama bir sorun var. Hedef kitle böyle bir çarpan etkisine sahip şapka veya tekstil ürününü bir markanın reklamını yapmak ne kadar süre ile isteyecek soru bu sizce ne kadar?

Çok az bir süre bu süre 1-2 gün ya da defa olarak karşımıza çıkıyor. Sonucunda ise ürün ya çöpe gidiyor ya da çevresinde ihtiyacı olan kişiye  veriliyor. Reklam ve çarpan etkisi son buluyor ya da yanlış kişi tarafından kullanılarak markanızın değeri karşı taraf tarafından değer statüsünde düşüş yaşıyor.

İşte biz burada devreye giriyoruz CHANGERSLA olarak geliştirdiğimiz inovasyon ve teknoloji ile promosyon tekstil ürünleri pazarında çarpan etkisinin yıllarca devam ederek markanızın veya ürününüz reklamının devamlılığını sağlıyoruz. Promosyon şapkanızı CHANGERSLA olarak yaptırdığınız da bizim nano teknolojik değişen şapkalarımız Tek bir Şapka ile Yüzlerce farklı tasarım ve görseli kullanma olanağı tanıdığından tüketici firmanızın görselli şapkayı kullandıktan sonra görseli çıkartıp istediği yüzlerce farklı görsel arasından tercih yapıp kullanmaya devam edebiliyor ve şapkanın arka bant kısmında ve yan tarafından sizin firmanızın görseli veya ismi yazılı olduğundan sizin firmanızın reklamını yapmaya devam ediyor.

Böylece 10.000 adet şapka dağıttığınız da 10 milyon ile 100 milyon kez ürününüz, markanız çarpan etkisiyle yayılmaya devam edecektir. Dünya da ilk olan bu sistem sayesinde hedef kitlenizde ki tüketiciler çevrelerinde ürün ile konuşarak reklamınızın yayılmasını da sağlayacaklardır.

Promosyon ürünler çok etkili ve çarpan etkisini devam ettirebileceğiniz ürünlerle markanızın en iyi reklamını yapabileceğiniz pazarlama aracıdır. Sizde www.changersla.com üzerinden promosyon şapka siparişi vererek yıllarca sürecek çarpan etkisine sahip bir promosyon ürüne sahip olabilirsiniz.

Belirli bir dönem veya etkinlik için promosyon malzeme yaptırıp elinde kalan promosyon ürünleri bir daha kullanamayan işletmelerden iseniz boşa giden bu maliyetler bir daha olmasın istiyorsanız CHANGERSLA tam da sizin için yaratıldı. Etkinlik sonunda elinizde kalan ürünlerin görselini istediğiniz gibi değiştirin ve başka etkinlikler de rahatça kullanın böylece hem paranız hemde reklamınız sürekli katlanan çarpan etkisiyle size geri dönsün …

AKAGİM ATAŞEHİRDE KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN YENİ BİR MERKEZ

Ataşehir’de kadınların kendi iş fikirlerini geliştirip işyerlerini kurabilmelerine destek vermek için AKAGİM kuruldu.

Ataşehir Belediyesi, kadınların gücüne girişimcilik yolu ile güç katmak için Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi (AKAGİM) projesini hayata geçirdi. İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Ataşehir Belediyesi’nin yürüttüğü projenin ortaklığını Ataşehir Kaymakamlığı; iştirakçiliğini ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında en başarılı 14 projeden biri olan AKAGİM projesinde, girişimci yetiştirmeye yönelik eğitim çalışmaları yapılıp programlar yürütülecek.

AKAGİM, kadın girişimcilerin iş fikirlerini nitelikli iş planlarına dönüştürecekleri özgün, etkili ve uygulanabilir iş modelleri oluşturmalarına destek verecek bir merkez olacak. Girişimci kadınlara danışmanlık yapılacak merkezde, KOSGEB işbirliğiyle iş planı ve fizibilite hazırlamaya yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek.

Çalışmalar kapsamında; yaratıcı iş fikri geliştirme eğitimi, girişimcilik eğitimi, iş yönetimi ve geliştirme, e-ticaret eğitimi, iş planı hazırlama, açık pazar etkinlikleri, rol modeller ile söyleşiler, sektördeki lider firmalar ile buluşmalar, seminerler ve workshoplar yapılacak.

Yeni fikirlerin geliştirileceği merkezde, ürünlerinin dünya çapında pazarlanabilmesi için girişimcilere destek olunup, satış ve pazarlama konusunda yönlendirmeler yapılacak. Seçici komisyon tarafından belirlenen girişimcilere ortak alanda 1 yıl süreyle ofis imkanı sunularak işletmelerinin kırılgan dönemlerini atlatmaları sağlanacak. Deneyimli uzmanlar da sektörler, rekabet, fiyat, tedarik, girdi, işgücü piyasaları, sektördeki fırsatlar ve tehditler gibi araştırma yapmaları gereken konularda adaylara yol gösterecek.

Merkezde, Ataşehir’de ikamet eden 18-40 yaş arası 150 kadından oluşan üç  gruba hizmet verilmesi planlanıyor. İşletmesini açmış ancak çeşitli nedenlerle kapatmış veya ayakta tutmakta zorlanan 25 kadına da, hedeflerine ulaşabilmelerine imkan sağlayacak ortak ofisle destek olunacak.

Yeni iş fikri olan 100 girişimci kadını iş kurma konusunda motive ederek başarılı işletme kurabilmek için gerekli olan iş planı kavramı hakkında bilgilendirmek üzere, uzmanlar ile birlikte 60 saatlik eğitim verilecek.

Ürettiği el emeği ürünlerinin satışını yaparak kendi hesabına çalışan kadınlara atölye desteği sağlanacak.

Kadınları girişimci olmaya teşvik eden, altyapı, eğitim, danışmanlık ve pazarlama desteği sağlayan AKAGİM, ihtiyaç sahibi 125 potansiyel girişimci kadını ve yeni iş kurmuş 25 kadın girişimciyi belirleyip, proje faaliyetlerinden faydalandıracak.

6 gün sürecek girişimcilik eğitimlerinde kadınlar 15 kişilik 10 gruba bölünecek. Pazarlama, marka ve stratejik yönetim ile iş hukuku, finans eğitimi ve iletişim eğitimi verilecek.

Kadın işletmeleri tüketicilerle buluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliklerde ise, kadınlar tarafından üretilen ürün ve hizmetlere uygun potansiyel müşterilerin davet edildiği kokteyl tarzı etkinlik düzenlenecek ve kadınların iş/satış bağlantısı yapmalarına katkı sağlanması için gerekli organizasyonlar yapılacak.

Merkezde sunulacak e-ticaret eğitimlerinde el sanatları ürünleri tasarlayarak üreten kadınlara atölye hizmeti verilmesinin yanısıra, pazarlama ve ağ kurma uzmanı ile satış ağlarının genişletilmesi de amaçlanıyor.

25 kişilik 5 gruba verilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ise KOSGEB tarafından belirlenen dört ana modülden oluşan sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsıyor.

Eğitimler ve mentorluk desteği Lodestar ekibinin uzman eğitmen ve mentorları tarafından verilecektir.

Projeye katılmak isteyenler, Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezinin (AKAGİM) Atatürk Mah. Meriç Cad. No: 2 adresine başvurabilir ya da 0216 570 50 00/ dahili: 5710 ve 5740 no’lu telefonlarından ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

 

CHANGERSLA olarak bu proje elimizden gelen desteği sunmayı ve patentli nano teknolojik kumaşlarımız ile geliştirilecek ürünler için kadın girişimcilerimizin yanındayız.