Yeni İşim Girişim Trakya Kalkınma Ajansı Demo Day 2017

tarihinde yayınlandıŞapkalar içinde yayınlandı

Trakya Kalkınma Ajansı ve TEB Girişim Evinin başlatmış olduğu Yeni İşim Girişim LET’S UP programı 3 Mayıs Çarşamba günü Trakya Üniversitesinde düzenlenecek Demo Day ile binlerce başvuru arasından seçilip 5 aylık eğitim maratonundan sonra yarı finali geçip Demo Day sunum yapmaya hak kazanan 10 girişim büyük ödül için sunumlarını yapacaklar.

İlk üç girişim Amerika Silikon vadisine giderek hem Abd pazarına girmek, Abd eko sistemi içinde yatırımcılarla tanışma fırsatı yakalayarak projesini daha ileri götürmesini sağlayacak büyük bir fırsat kazanacak. Tüm bunlardan daha önemlisi Trakya bölgesinin Teknoloji geliştirmek Arge ve inovasyon odaklı girişimler yaratarak hem bölgenin hemde ülkenin gelişimine katkıda bulunmaya teşvik etmesi en değerli kazanımdır. Bölgemiz Trakya, girişimciler için muhteşem fırsatlar sunarak İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en iyi olanaklarını sunmaktadır. Teknoparkların yanında bölge belediyelerinden Lüleburgaz belediyesi girişimci eko sistemi için Türkiye’nin en iddialı projesini hayata geçiriyor.

Belediyeciliğin sadece çöp toplamak olmadığının sosyal belediyecilik bölge kaderine ve geleceğe ne kadar büyük katkı sağlayabileceğinin en büyük kanıtı, 5 yıl içinde teknolojik devrim ile birlikte binlerce girişim bölgemizin ve ülkemizin geleceğine milyarlarca dolar katma değer katacak ve bu değerin yaratılmasında yürüttüğü program ve girişimci eko sistemine verdiği destek ile Trakya eko sistemi Türkiye’nin en hızlı büyüyen ekonomisi olacaktır.

İstanbul Ne kadar Eko sistemin merkezi kalabilecek?

Teknolojik girişimler İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşamlarını sürdürmeye ne kadar devam edebilir?

Esasta uzun süre devam ettiremezler İstanbul başta olmak üzere büyük şehirler çok pahalı ve kaliteli yaşam olanakları mevcut değil, bunun yanında zaman yönetimi girişimler için en önemli unsurlarda biri, zamanı yönetmek ise büyük şehirlerde nerede ise imkânsız demiş olsak kimse itiraz etmez. Gelelim girişimin para kazanma süreci ortalama 8-30 ay bu süre zarfında kendi birikimi veya ailesinin birikiminden yardım alması gerekmekte ve bu sürenin 12. Ayından itibaren yatırım alarak süreci devam ettirmek zorundadır. Bütün bu zamanı ve süreci İstanbul gibi büyükşehirlerde devam ettirmek çok zorlu ve yorucu bir süreç bu sürecin maliyetinin yüksekliğinden startuplar başarısızlıkla karşılaşmakta ve projeyi sonlandırmak zorunda kalıyorlar, bunun yerine startup eko sistemine yatırım yapan Trakya gibi bir bölgede bu süreci yönetmek %65 maliyet bedelini düşürecektir. Bunun yanına ortak ve partner bulmakta zorlanan startup, Trakya bölgesinde projelerine destek verecek takım partnerleri ve çözüm ortakları bulmaları hem daha kolay hem de çok daha az rekabet içinde bulunduklarından eşsiz fırsatlar yakalayabileceklerdir. Beş yıl içinde yüzlerce startup akıllıca seçimler yaparak Trakya bölgesindeki eko sistem merkezlerini tercih edeceklerdir. Changersla tüm bu süreçlerin yönetimi ve eko sistem içinde örnek oluşturmak için tüm operasyon süreçlerini Trakya’da sürdürmeye karar verdi. Hem Trakya eko sistemine hizmet etmek eko sistemin gelişmesi için Arge çalışmalarına yatırım sağlamak Changersla ailesi olarak en büyük hayalimiz ve misyonumuz olarak kabul ediyoruz.

Bu sürecin başlangıcına geri dönecek olur isek Yeni İşim Girişim projesi başından sonuna kadar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş sürecin yönetimi ise doğru ekibe emanet edilerek başarılı bir sonuç çıkmıştır. Kamuda başarılı proje hayata geçirmek yönetim, ekip ve başarılı ekip yönetimi olmadan hiçbir zaman başarı gelemez. Yeni İşim Girişim projesi Trakya Kalkınma ajansı bunu en iyi şekilde başararak ülke ve bölge geleceğine büyük bir hizmet verdikleri için teşekkürü borç biliriz.

Demo Day kazananı tek bir girişim ya da proje değil Trakya bölgesi ilk kazanan olmakla beraber, finale kalmayı başaran on girişimde şimdiden kazana ilan edebiliriz.

TEB Girişim Evi ve TEB bankasına da ayrıca değinmek istiyorum. Türkiye’de girişim eko sistemine kimse gerekli önemi vermez iken bir banka Türkiye’nin ve bankacılık sektörünün geleceğini Girişimci eko sisteminde görüp LoveMark stratejisi ile konumlanmasını girişimcilik alanında gerçekleştirerek Girişimcinin Bankası mottosuyla sektöre büyük hizmetler vererek sadece sloganda değil gerçekleştirdiği projelerle girişimcilik eko sisteminde ilk ve tek oldu. İyi projelerin her zaman taklitçileri olacaktır ama ilk olan her zaman sektörde başarı ile anılacaktır.

Türkiye ve Trakya bölgesinin Teknolojik girişim projelerine destek vermek amaçlı başlattığımız iki proje ile devam edelim. İlk projemiz Changersla Kitlesel Fonlama sistemi ile Startup Eko sisteminde ki girişimlerin ihtiyacı olan fona ulaşmalarını sağlayan sistemimiz özellikle ürün ve hizmeti daha hazır olmayan girişimler ile uygulamaların, Changersla ürünleri ile kendi fonlama sistemini başlatabilecekleri böylelikle ürün ve hizmet geliştirme sürecinde elde edecekleri maddi destekle daha rahat bir ortamda projelerini hayata geçirebilecekler. Büyük şirketler müşterileri ve kendi çalışanları için yapacakları kurumsal ürün ihtiyaçlarını Changersla ürünlerinden karşılayarak hem Nano teknolojik ürün kullanarak karşılayarak desteklemek istedikleri girişime aldıkları ürün ile destek sağlamış olacaklar [email protected] şirketler ve startuplar proje bilgileri ve desteklemek istedikleri girişim belirterek başvurabilirler.

İkinci projemiz ise www.madeintrakya.com ile Trakya bölgesinde geliştirilen projelerin tek bir çatı altında toplayıp madeintrakya sloganı ile hem Trakya’nın uluslararası arenada bilinirliğini arttırmak ana amacımızdır.

Trakya kalkınma Ajansı Lets’up Yeni işim girişim Teb Girişim Evi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir