Şapka Moda ve Tarz

tarihinde yayınlandıŞapkalar içinde yayınlandı

 

Şapka ve moda anlayışı

Moda ve tarz olmak tüm gençlik yıllarımızdan itibaren yaşamımızın en önemli yerine yerleşmiş kabul edilme, fark edilme daha da önemlisi farklılaşma kültün en baş unsuru olarak hayatımızı bazen muhteşem bazen çekilmez kılan kararsız anlarımızın baş kahramanı oldu. Bazen moda tarz kelimesinin anlamını trend kelimesi girmesi ile iş iyice çekilmez hale geldi.

Hele bir de o moda terimleri de girdimi işin içine iş içinden çıkılmaz bir hal almıyor mu?

RETRO ile başlayalım geçmişte moda olan parçaların yerinden moda olmasına RETRO deniyor. Birde sadece bunu tip parçaları bünyesinde bulunduran Retro mağazalarda yayılmaya başlayınca insanın kafası iyice karışıyor Geçmişte moda olan parçalardı hani Retro mağazaya bir giriyorsun tüm ihtiyaç duyulan aksesuar ve parçalar var. O zaman moda hangisi hangi parça şu anda moda hangisi Retro arkadaş demeden geçemiyor insan işte bu kafa karışıklığına bir de VİNTAGE kıyafet akımını da ekleyelim olsun bir çorba hadi çık çıkabilirsen işin içinden bakalım VİNTAGE anlamına bakalım da iyice karışsın Belli bir dönemi yansıtan geçmişte kalmış kıyafetler diye açıklıyor moda otoriteleri Retro geçmiş evet Vintage  da geçmiş arada ki fark anlatalım anlatabilirsek tabi ‘’geçmiş te kalmış ve belli bir dönemi yansıtan kıyafetler iken geçmişte moda olan parçaların moda olması aradaki fark yerinden moda olur ise Retro moda olmaz ise VİNTAGE’’ oluyor.

MAKÜLEN giyim tarzını da ekleyelim bu kadar kafa karışıklığından sonra biraz olsun rahatlayalım Erkeksi veya erkeği andıran erkeğe benzeyen anlamında kullanılan Fransız moda akımının dünyaya armağanı diyelim bu arada bende bu tarza bayılıyorum bir kadında en çok yakıştırdığım moda tarzı olduğunun hemen altını çizerek devam ediyorum. Maskülen giyim tarzı özellikle gündelik ve son 5 yılda rahat giyim tarzıyla birlikte anılır da oldu. Eskiden sadece Maskülen dediğimiz Jean ve gömlek veya Jean ve tshirt şapka birlikteliği Maskülen diye anılır iken gündelik yaşamın şıklığı olarak karşımıza çıkması ile Maskülen çizgisinden ayrılıp kendi başına bir tarz haline geldi.

GOTİK giyim tarzını da ağırlıklı siyah renkten oluşan kıyafetlerle şapkanın ayrılmaz parçası olarak kullanılan deri veya gümüş ve metal renkli aksesuarlarla iddialı gündelik stillerle beraber iddialı zamanlarında vaz geçilmez stili gençlik yıllarımda benimde en sevdiğim moda anlayışıydı ama yaşamın heyecanı ve zorluğu karşısında gotik benim için yılda 1 veya 2 kez aklıma gelen bir tarz oldu.

FEMİNEN giyim tarzı ise bir kadın için vaz geçilmez hatları meydana çıkaran ama sexy olmayan hanım hanımcık giyim tarzına verilen isimdir. Feminen giyim tarzında saçlara olağanca özgürlük tanımanın yanında şapka ile muhteşem kombinler çıkarmak sadece hayal gücünüze kalmaktadır.

Tüm bu moda akımlarının ayrılmaz aksesuarı şapkalar ister Retro ister Vintage ister Feminen bir stilde kombininiz ile uyumlu olarak kullanabileceğiniz tek aksesuar olarak en iyi arkadaşınız olmaya devam ediyor. Şapkalarda Modüler Fashion Art ilk temsilcisi CHANGERSLA işte kadınların ve erkeklerin en büyük yardımcısı olarak benzersiz sistemi değişebilen rengi yanında Tak Çıkar Değiştir konsepti ile yüzlerce farklı tasarım veya aksesuarla kullanma olanağı tanıyan sistemi tek bir Changersla ile hem tarz hem de tüm moda kombinlerinde kullanabileceğimiz bir aksesuara sahip olabilirsiniz.

 

MASAL YENİ BAŞLIYOR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir