Gelecekte En Popüler 45 Yeni Meslek

tarihinde yayınlandı3d printer, startup, Technology içinde yayınlandı

Gelecek ile  bugünümüz bile büyük değişimlerle karşı karşıya kalmaktayız. Bu değişimler günlük hayatımızdan tutunda günlük kullandığımız dile kadar bizi derinden etkiliyor. Daha 5-10 yıl önce günlük hayatımızda olmayan bugünkü alışkanlıklar hayatımızın değiştirilemez parçaları haline gelirken meslekler ve yapılan işlerde bir anda değişmekle beraber yepyeni sektör ve hizmet alanları hayatımızı işgal etmekte değil mi ?

Sizlere 15-20 yıl önce Fotoğrafçılıkta film devri kapanacak ve film üreten firmalar iflas edecekler desem Fotoğrafçılıkta film bitmez arkadaşım her zaman bir kullanıcısı olacaktır diyenleri ben çok iyi hatırlıyorum. Durum ise onların düşündüğü gibi hiç olmadı değilmi?

Bizim geliştirdiğimiz Teknoloji ile Modüler Fashion Art ile yepyeni bir sektör ve iş modeli 5 yıl içinde tekstil başta olmak üzere bir çok sektör bu değişime ayak uydurup markasını konumlamak zorunda kalacaktır.

http://www.changersla.com

Bu değişimle beraber Sosyal Medya yönetimi ve Big data’nın hayatımıza girmesi ile beraber veri mühendisliği gibi bambaşka meslekler ve uzmanlıklar şirketlerin yeni departmanları haline geldiler.

 

Duygu tasarımcılığından ,Organ tasarımcılığı gibi çok ilginç melek dallarından bahsediliyor. Teknolojinin hızlı ilerlemesi ve bu ilerleyiş ile duyulan ihtiyaçların meslekleri de şekillendirmekte olduğu bir kesin; En büyük örneklerden biri de Apps’lerin hayatımıza girmesi ile hemen hemen her konuda app yani uygulamalar ihtiyacı karşımıza çıkması milyon hatta milyar dolarlık şirketlerin bir anda büyümesine yeni ekonominin doğusuna tanıklık ettiğimiz bu günlerde yeni mesleklerden çıkacak Milyar dolarlık yeni şirketler çıkacak ve bu şirketler yeni ekonominin vaz geçilmez değerleri olacağını söylemek çok zor değil.

Bu yazıyı 10 yıl sonra yerinden değerlendirdiğimizde yeni hangi mesleklerin hayatımıza girdiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Bu yazıyı 10 yıl sonra yerinden okuyalım ?

Gelecekte En Popüler 45 Yeni Meslek” üzerine 2 yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş . Bu arada şimdiden bu iş kolları ile domain mi satın alsak ilerde çok değerli olabilir.

    1. Teşekkürler Sinem hm domain konusunda çok ileri görüşlü ve kazançlı bir yatırım olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir