START UP ÇANTA – GİRİŞİMCİ ÇANTASI

micro-p logo

Startuplar girişimler için kendi projelerinin reklamını yapmak her şeyden önemlidir ve bulundukları ortamda hemen dikkat çekmelerini sağlar.

 

Örneğin ABD ayaklı reklam panolarının sağladığı reklam artısı muhteşem bir müşteri artışı ile beraber ürün satışıda beraberinde getirmektedir.

ABD bir startup’ın başlattığı metro bag uygulaması ile metro kullanan insanlara ücretsiz çanta dagıtıp şirketi için metro hattında işe gider iken bu çantayı kullanmalarını ve böylece reklamı olacağını ve yardımcı olabilirler mi diye soruyor ve 300 den fazla kişi severek yardımcı olacaklarını ve çantayı kullanacaklarını söyleyerek startuptan çanta alıyorlar. projenin 1 aylık sürecinden sonra apps uygulaması olan projeye 160.000 usd ye yakın ciro girdisi ve download olarak geri dönüş oluyor. Bir başka startup ise üniversite öğrencileri hedef ktlesinden dolayı kayıt dönemi yeni öğrencilere ücretsiz çanta dağıtımı yapıyorlar. Ve tüm öğrenciler arasında apps lerinin indirildiğini gözlemliyorlar.

Tüm bu örneklerden sonra Girişiminizin ve  Startupınızın görselinin ve sloganı ile değer önerinizin bulunduğu görsel çantalara sahip olmak bulunduğunuz ortamda ve kuluçka merkezinde size büyük öncelik ve bilinirlik sağlayacaktır.

Ben Girişimciyim yüksek adette yaptıramam dediğinizi duyar gibiyim changersla’nın tek çanta ile binlerce farklı kombinasyonu kullanma olanağı tanıyan teknolojisi ile ister 1 adet çanta ister 5 adet çanta siparişi verebilirsiniz.

Tüm çantalarınızı istediğiniz gibi kişiye özel hale getirip farklı zamanlarda farklı mesajlar vererek müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

kisiye özel çanta

Kişiye özel çanta ;

 

CHANGERSLA sadece size özel bir çanta yaratmak için geliştirdiği özel Nano teknolojik kumaşları ile ister gün içinde yada istediğiniz her an tarzınıza, kıyafetinize ve en önemlisi bulunduğunuz ortama göre size özel tasarlayabileceğiniz çantaların ön lansmanı gerçekleştiriyor.

Dünyada ilk olarak Türk Arge ve İnovasyon ürünü olan kişiye özel çantalar İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, İTÜ TEKNOKENT ve İTÜ ÇEKİRDEK Arge desteği ile hayata geçirilmiştir. İstanbul Ticaret odası ile Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Çatısı altında Faaliyetlerini yürüten CHANGERSLA Trakya kalkınma Ajansı desteği ile LET’S UP programı olan YENİ İŞİM GİRİŞİM programında ilk 4 girerek hem mali destek hemde seçkin jüri üyelerinden yüksek puan alarak hem teknolojisini hemde benzersiz iş modeli ile türkiyenin yanında Dünyanın sayılı Startup projeleri arasına ismini yerleştirmiştir.

Ürünümüz 0.1 micron seviyesinde Nano teknolojik iki kumaşın negatif dirençte 100kg taşıyacak şekilde birbirlerine kitlenmesine, yapışmasına olanak tanıyan özel bir üründür. Bu kumaş teknolojisini Tekstil sektöründe MODULER FASHİON ART ın ilk temsilcisi olarak Lansmanını gerçekleştirmekteyiz.

Seçeceğiniz çantanızı ister kendi istediğiniz görsel ile ister bizim tasarladığımız binlerce farklı tasarım ile kullanma olanağı sağlıyoruz. Çantanızda ister Sevgilinizin resmini, ismini taşıyabileceğiniz gibi üyesi olduğunuz kulübün, organizasyonun ve firmanın görselleri ile kullanıp istediğiniz zaman ise kıyafetinize uygun renk seçenekleri vaz geçilmez bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Tek bir çanta aldığınızda binlerce farklı kombinasyonda kullanmak istermiydiniz.

Tek bir çanta aldığınızda yüzlerce farklı renk ve baskı seçeneği ile kullanmak istermiydiniz.

Tüm bunları kendinde toplayan CHANGERSLA BAG ile sınırsız bir tasarım dünyasına girmek için tek yapmanız gereken [email protected] istediğiniz görselin mailini atmak veya whatsup hattımız 05418136071 görselinizi göndermek size gönderilen sipariş linkinden siparişe onay vermeniz.

Changersla iyizico alt yapısı ile güvenli alışveriş yapmanıza olanak tanımaktadır.

CHANGERSLA ÖMÜR BOYU BİREBİR DEĞİŞİM GARANTİSİ:

CHANGERSLA olarak ürünlerimiz sizinle bir ömür boyu birlikte olsun diye özel bir garanti modeli geliştirdik. Bu model her yıl yeni değişen görsel,tasarım(changer) 3 adet aldığınızda otomatikman yenilenen ve üründe oluşabilecek her türlü durumda birebir değişiminin yapıldığı kullanıcı üyelik sistemi ile tüm ürünlerimiz garanti kasamındadır.

Kişiye özel çanta ve şapkalarımız yanında tshirt ve swetlerimizde yakında satışa sunulacaktır.  

Kendin Şapka Tasarla

CHANGERSLA KİŞİYE ÖZEL ŞAPKA TASARIMI

Nano Teknolojik kumaş buluşumuz ile tek şapka ile yüzlerce farklı tasarımda şapka kullanma olanağı tanıyan changersla ile birinci sınıf kaliteli şapkalarımız ile istediğiniz görseli , yazıyı,resmi ister şapkanızın üzerine ister siperlik kısmına ister tüm şapkanın üzerinde kullanarak muhteşem sadece size özel şapkanız olmasını istemezmisiniz ?

 

 

TAK ÇIKAR DEĞİŞTİR teknolojisi ile istediğiniz tasarımı bize mail atın [email protected] ister deri üstüne ,ister kumaş üzerine baskınızı yapalım ÖMÜR BOYU BİREBİR DEĞİŞİM GARANTİSİ ile yepyeni TÜRK MODA AKIMININ bir parçası olun ….

Gelecekte En Popüler 45 Yeni Meslek

Gelecek ile  bugünümüz bile büyük değişimlerle karşı karşıya kalmaktayız. Bu değişimler günlük hayatımızdan tutunda günlük kullandığımız dile kadar bizi derinden etkiliyor. Daha 5-10 yıl önce günlük hayatımızda olmayan bugünkü alışkanlıklar hayatımızın değiştirilemez parçaları haline gelirken meslekler ve yapılan işlerde bir anda değişmekle beraber yepyeni sektör ve hizmet alanları hayatımızı işgal etmekte değil mi ?

Sizlere 15-20 yıl önce Fotoğrafçılıkta film devri kapanacak ve film üreten firmalar iflas edecekler desem Fotoğrafçılıkta film bitmez arkadaşım her zaman bir kullanıcısı olacaktır diyenleri ben çok iyi hatırlıyorum. Durum ise onların düşündüğü gibi hiç olmadı değilmi?

Bizim geliştirdiğimiz Teknoloji ile Modüler Fashion Art ile yepyeni bir sektör ve iş modeli 5 yıl içinde tekstil başta olmak üzere bir çok sektör bu değişime ayak uydurup markasını konumlamak zorunda kalacaktır.

http://www.changersla.com

Bu değişimle beraber Sosyal Medya yönetimi ve Big data’nın hayatımıza girmesi ile beraber veri mühendisliği gibi bambaşka meslekler ve uzmanlıklar şirketlerin yeni departmanları haline geldiler.

 

Duygu tasarımcılığından ,Organ tasarımcılığı gibi çok ilginç melek dallarından bahsediliyor. Teknolojinin hızlı ilerlemesi ve bu ilerleyiş ile duyulan ihtiyaçların meslekleri de şekillendirmekte olduğu bir kesin; En büyük örneklerden biri de Apps’lerin hayatımıza girmesi ile hemen hemen her konuda app yani uygulamalar ihtiyacı karşımıza çıkması milyon hatta milyar dolarlık şirketlerin bir anda büyümesine yeni ekonominin doğusuna tanıklık ettiğimiz bu günlerde yeni mesleklerden çıkacak Milyar dolarlık yeni şirketler çıkacak ve bu şirketler yeni ekonominin vaz geçilmez değerleri olacağını söylemek çok zor değil.

Bu yazıyı 10 yıl sonra yerinden değerlendirdiğimizde yeni hangi mesleklerin hayatımıza girdiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Bu yazıyı 10 yıl sonra yerinden okuyalım ?

3-D PRİNTER Hayal Et Çıktısını Al & Giy

Dünya modasını köklerinden değiştirecek 3-D printer teknolojisi tarzımızı kıyafetlerde yansıtmamıza olanak tanıyarak kendi hayal gücümüzü kıyafetlere yansıtmamıza olanak tanıyarak kendi modamızı yaratmamızı sağlayacak. 

Filafex teknolojisi henüz kumaş veya benzer materyale yakın değil ama giderek çalışmalar hızlanmaktadır. Bu çalışmalardan biri de CHANGERSLA olarak evinizde ki veya 3-D printer shop kendi tasarımınızı basıp Changersla’nın 0.1 micron Nano teknolojik kumaşları ile birbirine entegre olarak tüm tekstil ürünlerinde kullanım olanağı tanıyarak sadece siz hayal edin çıktısını al hayal et ve giy konseptli ürünler için tek eksik sizin hayal gücünüz.

Changersla teknolojisi ile tek bir tekstil ürününde binlerce farklı modülde kullanmanıza olanak tanıyan patentli sistemdir.

Modüler Fashion Art Changersla Dünyada İlk olarak İtü Çekirdek ve BTM İstanbul Girişimidir.

Şapka Tasarla

http://www.changersla.com  

Üzerinden sadece size ait olan tasarımları site üzerinden tasarımcılarımıza gönderip sizin için değişen şapka teknolojisiyle changer yani değişebilen arma tasarımınızı üretip size gönderen dünyanın ilk tek bir şapka ve tshirt binlerce farklı tasarım ve görsellerle kullanma olanağı tanımaktadır.

İster sevgilinizin resmi , ister evcil hayvanınızın resmini gönderin basalım yada şirketinizin ürün ve hizmetlerinin görselini şapkanızda kullanmak isteyebilirsiniz. Hepsini birden tek şapka da istiyorum diyorsanız geliştirdiğimiz teknoloji ve inovasyonla tüm isteklerinizi tek bir üründe kullanabilirsiniz.

İKEA ETKİSİ VE STARTUP

İkea etkisi olarak literatür geçen Tüketicinin kendi yarattığı ürüne ve markaya bağlanma hikayesi olarak kısaca anlatıla bilinir.

https://www.youtube.com/watch?v=5u79w4DTDjI

Yukarıda linkini paylaştığım video ikea etkisini çok güzel anlatmış startup ve iş modeli geliştirme sürecindeki arkadaşların mutlaka izlemesini öneriyorum. Ürün veya hizmet yaratan girişimcilerin en büyük sorunu tüketiciyi markaya ve ürüne ,hizmete bağlamak ve bağımlı tüketici yaratma konusunda ki eksiklerini giderip yepyeni bir iş modeli yaratmasını sağlayacaktır.

Promosyon Şapka ve Kurumsal şapka Tshirt

cepte tamir

Promosyon Tshirt bir ürün, hizmet ve markanın tüketiciye ücretsiz olarak dağıtılması ile tüketicinin üzerinde marka bilinirliği yaratılması amacı yapılan reklam ve tanıtım faaliyetidir.

Kurumsal Tshirt ise Bir markanın çalışanlarına iş içerisinde hizmet verir iken giymeleri için verdikleri ürüne denmektedir.

Promosyon Tshirt amacına ulaşması için dağıtılan tüketici tarafından beğenilmesi ve kullanılması gerekmektedir. Burada ki amaç Tüketici ürünü kullanması ile gerçekleşecek olan kendi dışında ki tüketicilere ürünün görmesi ile çarpan etkisi dediğimiz 10.000 adet ürün dağıtımı sonunda ulaşılan kitle sayısının 10.000 ile sınırlı kalmayıp yüzbin ve milyonlara ulaşması şeklinde faydalı olacaktır. Bunun ile daha önceki yazımızda ayrıntılı değindiğimiz için yüzeysel geçiyorum.

https://changersla.com/neden-promosyon-urunler-ve-promosyon-sapka

Yukarıda ki linkten çarpan etkisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Gelelim Tüketici neden bizim markamız olan Promosyon Tshirt kullanmaya devam etsin ? Soru zor ve promosyon dünyasında yanıtı nerede ise daha önce bulunamamış veya açıklama getirilememiştir.

Biz Changersla olarak bu sorunun cevabı olacak bir inovasyon ve teknoloji geliştirerek hem tüketiciye sürekli kullanım isteği yaratıyoruz hem de reklamın çarpan etkisini milyon gösterim şeklinde devam ettiriyoruz.

Tasarımı , görseli değişebilen Tshirt bunu da geliştirdiğimiz 0.1 micron inceliğinde ki birbirine kitle nebilen kumaş teknolojisi ile yapıyoruz. Promosyon tshirt ün üzerinde sizin markanızın veya hizmetinizin reklamı var. Bu reklam çıkabiliyor ve binlerce farklı kombinasyonda kullanılabiliniyor olduğunu düşünelim mi ?  Tüketici ürünü sürekli kullanmak isteyecek; bu isteği yarattık buna ek olarak sizin markanız veya hizmetiniz ile ilgili görsel çıktığına göre sizin reklamınız yapılmıyor demektir! Hayır Reklamınız yapılmaya devam ediyor esasta çünkü tshirt’ün farklı yerlerine biz sizin markanızı veya hizmetinizin görselini daha yerleştirdiğimizden reklamınız çarpan etkisiyle katlanarak devam ediyor.

mentornity

 

Size basit bir soru soruyorum normal promosyon Tshirt siparişi verip 10.000 adet ürün dağıtıp 10.000 ile 100.000 görsel iletişim ile reklamı yapmak mı istersiniz.

Changersla’nın  değişebilen Tshirtleri ile 10 milyondan fazla kullanıcıya  ulaşıp ,marka ve hizmetinizin görsel iletişime devam etmesini mi ?

Cevabınız Evet ise hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

CAVALİER KİNG CHARLES FESTİVALİ

CHANGERSLA olarak Cavalier King Charles Köpek ırkının Festivalinde Stant açarak ürünlerimizi müşterilerimize sunma ,tanıtma şansı bulduk.

cavalier king charles festivali

Özellikle 2 saat içinde 155 adet şapkamız kapış kapış satıldı ve Değişen aksesuar changer satışlarımız ise enteresan şekilde kişi başı 4-5 adet satın alındı. Festivalin en ilginç olayı ise 3 bayan  müşterimizin standımıza 6-7 kez gelip sürekli changer değişen aksesuar satın almaları oldu. Kaç adet oldu diye sorduğumuz da birinin 9 adet diğer iki müşterimizin 12 şer adet changer değişen aksesuar aldıklarını ve çok beğendiklerini belirtmeleri bizleri çok mutlu etti.

Küçük müşterilerimiz de kendilerine özel yapılan şapkalarına bayıldıklarını söylemeden geçememem…

 

Resimlerden görüldüğü üzere festivale katılan nerede ise herkesin bir Changersla şapkası olduğunu görebilirsiniz.

 

Son fotoğraflardaki çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değer !

CHANGERSLA olarak çok güzel bir tanıtım ve satış faaliyeti gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.